Şirkətimiz, beynəlxalq və yerli ictimai və özəl paydaşların öz təcrübələrini, şəbəkələrini və uyğun qaynaqlarını istifadə edərək, rəhbərlik etdiyi dəstəyi və fəaliyyətləri təmin edən, birgə əməkdaşlıq proqramları hazırlayaraq və təqdim edərək, əhatəli və açıq bir innovasiya ekosisteminin qurulmasına töhfə verir. AB və Turan bölgəsinin innovasiya ekosistemləri.
Strateji tərəfdaşlıq modellərimiz və xüsusi təcrübə ilə, mikro, kiçik və orta ölçülü şirkətlərin AB və Turan ekosisteminə daxil olmasını dəstəkləyirik. Yenilikçi özəl müəssisələrə məqsədyönlü bazar araşdırması yolu ilə beynəlxalq rəqabət qabiliyyətini qurmaqda rəhbərlik edirik və səmərəliliyini və rəqabət qabiliyyətini artırmaq üçün onlarla işləyirik.
Bu, hökumət qurumları, universitetlər, sürətləndiricilər və müəssisə kapital şirkətləri də daxil olmaqla, yenilikçi ekosistem oyunçuları ilə yaxından işləməklə yerli varlığın, maliyyə rəhbərliyinin və bilik köçürməsinin birləşməsi ilə edilir.
Həm ölkə daxilində, həm də beynəlxalq miqyasda maliyyələşdirmə imkanlarının davamlı monitorinqi vasitəsi ilə Turan Ticarət, müəssisə və təşkilatlara korporativ ehtiyac və məqsədlərə ən yaxşı cavab verən maliyyələşdirmə mənbələrini tapmaqda rəhbərlik edir. Beynəlxalq mütəxəssislərimizlə sıx əməkdaşlıq edərək, Aİ, DB, AİB, USAID və digər qurumlarla regional imkanlar üçün müraciət prosesində beynəlxalq konsorsiumların formalaşmasına, təkliflərin yazılması və kömək üçün həllər və ortaqlıqlar təklif etməyə kömək edirik.
Tətbiq prosesinə rəhbərlik və təkliflərin yazılmasına əlavə olaraq, PR, inzibati və maliyyə performans vəzifələri də daxil olmaqla layihə idarəetmə dəstəyi təklif edirik.
Xidmətlərimiz, ümumi məqsədlərə çatmaq üçün işinizi Avropalı həmkarları ilə əlaqələndirir. Komandamız meylləri, rəqabəti, uğur faktorlarını, potensial tərəfdaşları və böyük riskləri araşdırmaq üçün hərtərəfli bir masa araşdırması aparır. Hərtərəfli bazar anlayışı əldə etmək üçün yerli mütəxəssislərin və bazar oyunçularının təcrübəsindən istifadə edirik. Toplanan və təhlil edilən məlumatlar ilə iş ortaqlarımız potensial həmkarları ilə üz-üzə iş danışıqları aparmaqla yanaşı, beynəlxalq innovasiya mərkəzlərində və mərkəzlərində müştərilərə yol göstərəcəklər.

INNOVATION AND STARTUPS ECOSYSTEM
Our company contributes to establishing an inclusive and open innovation ecosystem by designing and delivering structured collaborative programs, where international and local public and private stakeholders using their expertise, network and appropriate resources, provide a guided support and activities with the aim to promote collaboration between the EU and Turan region innovation ecosystems.
Market Entry Solutions
Through our strategic partnership models and tailored expertise engagement, we support the market entry of micro, small and medium-sized companies into EU and Turan ecosystem. We guide innovative private enterprises in establishing their international competitiveness through targeted market research and work with them to improve their efficiency and competitiveness.
This is done by combination of local presence, financial guidance and knowledge transfer by closely working with innovation ecosystem players, including governmental agencies, universities, accelerators and venture capital companies.
Grant Application Support and Project Management
Via continuous monitoring of funding opportunities, both domestically and internationally, Turan Trade guides enterprises and institutions in finding the right sources for funding best meeting corporate needs and objectives. In close collaboration with our international experts, we help to form international consortia, offer solutions and partnerships for the proposal writing and assistance throughout application process for the regional opportunities with EU, WB, ADB, USAID and other institutions.
In additional to application process guidance and proposal writing, we offer project management support, including PR, administrative and financial performance tasks.
Matchmaking and Facilitation
Our services span to connect your business with its European counterparts to achieve common objectives. Our team performs a comprehensive desk research to explore trends, competition, success factors, potential partners and major risks. We utilize expertise of local professionals and market players to achieve a comprehensive market insight. With the data collected and analyzed, our business partners offered face-to-face business negotiations with potential counterparts, as well as guiding customers through opportunities in international innovation centers and hubs.