Xəbərlər  ·  Kateqoriyasız
Turan Trade nümayəndələri 2022-ci il fevralın 3-də Bakıda öz işinə başlayan Azərbaycan-Macarıstan biznes forumunda iştirak ediblər.
Tədbirdə həm dövlət, həm də özəl şirkətlərin nümayəndələri iştirak edirlər.
Biznes forumdan sonra Azərbaycan və Macarıstan arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 8-ci iclası keçiriləcək, ikitərəfli əməkdaşlıq sənədləri imzalanacaq. Komissiyanın Azərbaycan tərəfdən həmsədri əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, Macarıstan tərəfdən isə həmsədri isə xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyartodur.
2021-ci ildə Azərbaycan və Macarıstan arasında ticarət dövriyyəsi 2020-ci illə müqayisədə 9,4% azalaraq $35,161 milyon təşkil edib. Azərbaycanın Macarıstandan idxalı bu məbləğin $33,368 milyonunu təşkil edib, Azərbaycanın Macarıstana ixracı isə cəmi $1,793 milyona çatıb.
Mənbə
Azərbaycanın Macarıstandakı səfirliyindən iki ölkənin dövlət və özəl sektorunun idarə edilməsi ilə həyata keçirilir

Представители Turan Trade приняли участие в азербайджано-венгерском бизнес-форуме, который стартовал в Баку 3 февраля 2022 года.
В мероприятии принимают участие представители как государственных, так и частных компаний.
После бизнес-форума состоится 8-е заседание Совместной комиссии по экономическому сотрудничеству между Азербайджаном и Венгрией, и будут подписаны двусторонние документы о сотрудничестве. Сопредседателем комиссии с азербайджанской стороны является министр труда и социальной защиты Сахиль Бабаев, а сопредседателем с венгерской стороны - министр иностранных дел и торговли Петер Сийярто.
Товарооборот между Азербайджаном и Венгрией в 2021 году снизился на 9,41 трлн. тенге по сравнению с 2020 годом и составил 1 трлн. трлн. 35,161 млн. долларов. Из этой суммы импорт Азербайджана из Венгрии составил 1ТР2Т33,368 млн, а экспорт Азербайджана в Венгрию достиг лишь 1ТР2Т1,793 млн.