Xəbərlər  ·  Kateqoriyasız
Turan Trade nümayəndələri 2022-ci il fevralın 3-də Bakıda öz işinə başlayan Azərbaycan-Macarıstan biznes forumunda iştirak ediblər.
Tədbirdə həm dövlət, həm də özəl şirkətlərin nümayəndələri iştirak edirlər.
Biznes forumdan sonra Azərbaycan və Macarıstan arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 8-ci iclası keçiriləcək, ikitərəfli əməkdaşlıq sənədləri imzalanacaq. Komissiyanın Azərbaycan tərəfdən həmsədri əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, Macarıstan tərəfdən isə həmsədri isə xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyartodur.
2021-ci ildə Azərbaycan və Macarıstan arasında ticarət dövriyyəsi 2020-ci illə müqayisədə 9,4% azalaraq $35,161 milyon təşkil edib. Azərbaycanın Macarıstandan idxalı bu məbləğin $33,368 milyonunu təşkil edib, Azərbaycanın Macarıstana ixracı isə cəmi $1,793 milyona çatıb.
Mənbə
Azərbaycanın Macarıstandakı səfirliyindən iki ölkənin dövlət və özəl sektorunun idarə edilməsi ilə həyata keçirilir

The event is attended by representatives of both public and private companies.
After the business forum, the 8th meeting of the Joint Commission on Economic Cooperation between Azerbaijan and Hungary will be held, and bilateral cooperation documents will be signed. The co-chair of the commission from the Azerbaijani side is the Minister of Labor and Social Protection Sahil Babayev, and the co-chair from the Hungarian side is the Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó.
The trade turnover between Azerbaijan and Hungary in 2021 decreased by 9.4% compared to 2020 and amounted to $35.161 million. Azerbaijan’s imports from Hungary accounted for $33.368 million of this amount, while Azerbaijan’s exports to Hungary reached only $1.793 million.